Card Reader (Kart Okuyucu)

 

Kart okuyucular, USB arayüzü sayesinde farklı türdeki hafıza kartlarındaki verilerin, uyumlu cihazlara kolayca aktarılmasını sağlayan işlevsel cihazlardır. Yeni kart okuyucuları, hafıza kartınızdaki tam okuma hızından yararlanmanızı sağlamak için USB 3.0 arayüzüne sahiptir. Yeni 3.0 USB arabirimlerinin çoğu, USB 1.1 ve 2.0'ı da desteklemek için geriye dönük olarak uyumludur. Verilerinizi güvenli bir şekilde aktarmak için tek bir kartla çalışan okuyucuları ya da birçok kart türünü bir arada kullanmak için çoklu yuva tasarımına sahip kart okuyucuları satın alabilirsiniz.

 

Kart Okuyucu Ne İşe Yarar?

Hafıza kartı okuyucuları, kart okuyucusu bulunmayan cihazlarda verilerin USB yoluyla aktarılmasını sağlar. Bir hafıza kartının kart okuyucu aracılığıyla okunup yazılma hızı, kartın cihaza bağlandığı durumdan daha yüksektir. Kart okuyucuları genellikle güvenilir bir şekilde çalışır. Hafıza kartının hasar görmesi durumunda (kötü sektörler varsa), kart okuyucu genellikle daha iyi sonuç verir. Bunun nedeni, "akıllı" dijital kameraların ve cep telefonlarının kötü sektörleri durdurmaya ve kapatmaya meyilli olmaları ve böylece hafıza kartına daha fazla erişimi engellemesidir. Öte yandan, bir kart okuyucu sadece hataları görmezden gelerek veri aktarımına devam eder.

Kart okuyucular, hafıza kartlarıyla çalışmak adına evrensel cihazlardır. Örneğin, yeni bir cep telefonu veya bir dijital kamera satın almaya karar verirseniz kablo seti gibi ek bileşenler edinmeniz gerekmez. Kart okuyucuların kullanımı kolaydır ve kural olarak bilgisayarla bağlantısı herhangi bir ek sürücü gerektirmez. Kart okuyucular ve hafıza kartı konnektörleri daha az aşınmaya maruz kalır. Kart okuyucu kullanmadan sık sık aygıtınızla bilgisayar arasında veri aktarırsanız, aygıttaki konnektörler hızlı bir şekilde yıpranabilir ve bu da potansiyel olarak pahalı bir onarım gerektirir. Dijital kameralar gibi bazı cihazlar, doğrudan bilgisayara bağlandığında, verileri batarya performansını göz ardı ederek aktarır. Veri aktarırken bataryanın tamamen bitmesi, verilerinize zarar verebilir. Hafıza kartları veri aktarımını güvenli hale getirir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.