Mikrofon | Yaka Mikrofonu | Kablosuz Mikrofon | Yayın ve Kayıt Mikrofonu

 

 

Mikrofonlar dijital ses verilerinin taşınmasını sağlayan eşsiz bir elektronik aygıt olarak karşımıza çıkar. Bu aygıtların en önemli özellikleri arasında elbette doğada bulunan hava yapısı sayesinde ses dalgaları olarak taşımakta olan temel seslerin dijital ses sinyallerine dönüştürülerek özel bir yapıyla elektronik ses ekipmanlarını oluşturmalarıdır. Yeni nesil teknoloji ile iyi biçimde kullanılarak hazırlanmış ve de oldukça üst seviyelerde olan birçok kullanım alanlarına ve de amaçlarına göre mikrofon türleri kategorisi bulunmaktadır. Mikrofonlar bir kaynaktan çıkarak ses dalgalarını en ideal biçimde depolamak ya da aktarmak amacıyla kullanılan elektronik ses cihazları olarak bilinmemektedir Mikrofon türleründe ses tok olarak ve de pürüzsüz bir biçimde yani daha çok standart açısından kaliteli olacak biçimde alınmak istenir. Bu taleplerin tamamı da sürekli olarak çeşitlenerek geliştirmesi sebebiyle yapı ve de karakterler bakımından kolay kullanım imkanı sağlamaktadır. 

Mikrofon türlerinin kullanım amaçları birçok alanda da hız kesmeden devam etmekle birlikte genelde stüdyo ortamı, sahne ortamı, konferans ortamı , konser ortamı ve de benzeri yerlerde sürekli olarak kendini geliştirerek devam etmektedir. Stüdyo ortamlarında kullanılan condenser türü mikrofonlar da genel duruma bağlı olarak bir ses projesi odasında ışık tutulması sebebiyle oldukça üst seviyeler de ki ürünler kullanılır. Mikrofonların asıl işlevselliği seslerin en ufak cızırtıyı ya da en küçük ses iletimi patlaması bile çalışmalardan istenmediğinden ne yazık ki her türlü olumsuz durumun doğmasına ve de ayrı ayrı eğilim yapılarak kusursuz ses performanslarının elde edilmeye sağlanmasına çalışılır. 

 

 

Sitemizde bulunan en çok satılan ürünlerin ürün kategorileri;

  • Yaka mikrofonu
  • Mikrofon fiyatları
  • Karoeke mikrofon
  • Usb mikrofon
  • Bilgisayar mikrofonu
  • Kablosuz mikrofon
  • Kayıt ve yayın mikrofonları
  • Zore mikrofon

 

Yaka Mikrofonu

Yaka Mikrofonu tüm mikrofonlar içerisinde ergonomik kullanımlarına sahip olan Yaka mikrofonları olarak ifade edilebilir. Bu mikrofonların kullanımı açısından kolaylık sağlaması ergonomik kullanımlarına da dikkat çekmektedir. Yaka mikrofonu Klipsli olarak yakalara ve de kıyafetlere iliklenme yoluyla kolay kullanım imkanı sağlayan ürünlerdir. Yaka mikrofonu ürünler kullanım açısından zor bir kullanıma sahip değillerdir. Yaka mikrofonu diğer mikrofon türleri arasında en çok rahat olanı olarak ifade edilebilir. Rahatlık açısından ve de birçok performansta bu Yaka ürünleri kullanılmaktadır. Yaka mikrofonu; sahne ortamı performansları, cami ortamı, konferans salonları, toplantılar alanları , seminer, proje sunumları, reklam tanıtımları gibi birçok ses alanında kullanımı sağlanmaktadır. Bunun yanında da tüm organizasyonlarda da kolay kullanımı sağlanan bu ürünler sayesinde kullanım açısından da ergonomik ve de kolay kullanımlı ürünlerdir.

 

Mikrofon Fiyatları 

Mikrofonların satın alma işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken temel özelliklerden birincisi teknik olarak en az sorun çıkartacak ürünü tercih edilmesidir. Sesi hızlı kaydetmes ve aktarabilmesi son derece önemlidir. Mikrofonların nasıl bir ortamda kullanılacağı, mikrofonların seçimleri yapılırken dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Kullanım şartlarına göre farklı mikrofon modelleri tercih edilebilir. Buna örnek kalabalık ve de sesli ortamlar da kullanılacak olan mikrofonlar ile sessiz bir alanda kullanılacak olan mikrofon modeli birbirinden farklı olacaktır. Mikrofon çeşitlerinde ilk önemli olan hızlı çalışması iken şayet görüntülü konuşmalara eşlik edecek olan bir mikrofon alımı söz konusu ise çeşitlerinde ses kalitesi önemli olacaktır. Sahnede kullanılmak istenen mikrofon modellerinin enstrümanları ile uyumlu olması ve de mutlaka bir ses mühendisi tarafından önceden özelliklerinin belirlenmesi gerekir. 

 

Karoeke Mikrofon

Karaoke mikrofonu sayesinde insanlar karaoke eğlencesi için eğlence mekânlarına gitmeden eğlenebiliyor. Evlerde karaoke ile eğlenmek bu mikrofonlar sayesinde mümkün oluyor. Canlı performans sergilemeye ve de şarkı seslendirmeye yarayan bu araç olarak tanımlanan karaoke mikrofonları özellikleri kadar fiziksel görünümleri sayesinde de dikkat çekmeyi başardı. LED'li versiyonları da bulunan Karoeke mikrofonlar hediye almak isteyenler için de ayrıca alternatif oluyor. Karoeke mikrofonlar Android, Apple cihazları gibi başlıca işletim sistemlerine de kolayca uyum sağlıyor. 

 

Bilgisayar Mikrofonu

Mikrofon modeli, bilgisayar ses girişi yardımıyla kullanılarak ve de bilgisayara dış ortamdan ses aktarımını yardımcı olarak kullanılan bir donanımdır. Ayrıca bilgisayar mikrofonu ilk kez Emile Berliner tarafından 1877 tarihinde geliştirilmiştir.Özellikle de yüksek kaliteli mikrofon standartları a göre mikrofon girişi yerine USB girişi kullanılmaktadır.

 

USB Mikrofon

Usb mikrofonlar , bilgisayarlara direkt usb girişten bağlanan mikrofon türüdür. Kendi içerisinde de mini usb mikrofonu ve de stüdyo usb mikrofon u diye çeşitlenmekte olan usb mikrofonları ayrıca oldukça kullanışlı ve de kompak bir yapıya da sahiptir. Özellikle de ses kayıtları aşamasında büyük iş görmekte olan usb mikrofonları, herhangi bir ses kartının varlığı olmadan direkt olarak pc bağlantısı kurulabilme özelliğine sahip olduğu bilinmektedir.

 

Kablosuz Mikrofon

Kablosuz mikrofonlar alıcı ve de verici sayesinde ses dalgalarının elektriksel titreşimlere çevirilmesini sağlayan cihazlardır. Telsiz mikrofon olarak da tanınan bu ürün ses dalgalarının biçimine göre sinyal gerilimlerini vermesinden dolayı da hoparlörü de tamamlamakta olan bir üründür. Bunun yanında da seslerin yüksek veya daha düşük ayarlanmasını da sağlamaktadır. Günümüz teknolojinin yanında ayrıca telsiz mikrofon modelleri çeşitleri de artmaktadır. Bir çok etkinlikte kullanımı tercih edilen kablosuz mikrofonların çekim mesafesi de oldukça yüksek olduğundan kullanıcılara kolaylıklar sağlamakta.Kablolu sıkıntısı olmadan rahat bir biçimde kullanım hakkı sağlayan kablosuz mikrofonlar tahmini olarak 50 metre ile 200 metre arasında çekim sağlayabilmektedir.

 

Kayıt ve Yayın Mikrofonları

Yayın ve kayıt mikrofonları için önemli olan ilk kriter her şeyde olduğu gibi bu durum da bütçe meselesi diyebiliriz. Aslında bakıldığında seçenekler condenser yapıda olan mikrofonlar çok rahat bir şekilde yayın mikrofonu olarak da tercih edilebilir. Çünkü ses iletileri açısından oldukça başarılı olan bu tür ibi mikrofon modelleri yayıncıları tarafından da kullanılmakta ve deyayın mikrofonu tavsiyesi olarak ele alınmamaktadır. Seçilecek yayın mikrofonları ister USB ister XLR yapıda olan bir mikrofonun tercihinde bulunulabilir. Şayet USB yapıda bulunan bir yayın mikrofonu seçimi kullanacak ise condenser yapıda mikrofonlar da bulunmaktadır. Bu sayede de direkt olarak bilgisayar üzerinden USB portu kullanılarak ses iletimleri sağlanarak ek bir kabloya ihtiyaç duymadan yayın yapılabilir. Eğer XLR yapıda bir mikrofon kullanılacak ise bunun için de kablo ve deses kartlarına gerek duyarak bilgisayarlara bağlantı yapılabilir. 

 

ZORE Mikrofon

Zore model mikrofonlar özelliklerine yeni başlayanlar için ve de özellikle dar bütçeye sahip olan kullanıcı adayları için oldukça iyi bir mikrofon markası olduğu söylenebilir. Çünkü giriş ve de orta seviye bandında yer alan bu mikrofon markası ile bilgisayarlara direkt olarak usb yönetimi üzerinden bağlantı sağlanabilir ve de yayın mikrofonları olarak da kullanılabilir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.