₺109,28 KDV Dahil
₺121,42 KDV Dahil
₺66,80 KDV Dahil
₺74,22 KDV Dahil
₺26,44 KDV Dahil
₺29,38 KDV Dahil
1

              Sim Kartı Aksesuarları

 

 

Teknolojide gelişmeler durmaz; yalnızca daha iyi olmaya devam ediyor. Aslında, yaşanan bazı teknolojili gelişmeler buna en iyi örneği teşkil ediyor. Mesela SIM kart gibi çok küçük adaptör formları da artık hayatımızda yer alıyor.

Varsayılan tasarımları zaten küçük olmasına rağmen, SIM kartlarınının boyutları standartta daha küçük olarak nano boyuta kadar sürekli olarak küçülme sağlanıyor. Mobil cihazlar bu radikal değişikliklere o kadar da hızlı uyum sağlayamayarak adapte olamıyor. Yeni bir operatör sözleşmesine kaydolmadan veya yeni bir mobil cihaz almak için acele etmeden öncelikle neden teknosehir. com'dan bir SIM kart adaptörü/aksesuarı almıyorsunuz?

Bu aksesuarlardan birine sahip olabilmek için SIM kartların gerektiği gibi mobil cihazlara takılmasına yardımcı olmak için yeterli olacaktır. 

 

SIM Kartlarının Boyut Özellikleri

Sizlere farklı SIM kartlarının boyutları hakkında bir bilgi vererek başlamak en doğrusu olacaktır. Temel açıdan boyutlara göre Sim Kartlarının dört ana boyut bulunmaktadır. Nano Sim Kartı , Mikro Sim Kartı , Standart Sim Kartı ve Çiftli Sim Kartı. Her SIM kartı tipinin özellikleri farklıdır. 

Modern olarak adlandırılan günümüz mobil cihazlarının önceki modellerden daha ince yapılması sebebiyle günümüzde farklı SIM kartlarının boyutları üretilmiştir. Bu durumda da Sim kartı üreticilerinin, Sim kartlarına daha fazla işlevsellik eklemesi gerektiği anlamını çıkarıyor. Bu durumda da genellikle SIM kartlarının boyutlarının küçültülmesi anlamına geliyor. 

 

SIM Kart Adaptörü/Aksesuarı Ne İşe Yarar? 

Şimdi ana konu olan SIM kart adaptörüne bakalım Özetle, bir mobil cihazın mikro ya da standart boyutlarda olmayan bir nano ya da mikro SIM kartı okumasını sağlamak için önemli bir araç ya da aksesuardır. Bir adaptörün gadget ile uyumlu olarak ekstra bir SIM kartı da desteklenmesi beklenir. 

 

Zore Nano Sim Adaptörü

Bu SIM kartlarının adaptör tipi plastikten imal edilmiştir ve de SIM kartı şeklinde bir yerleştirme bölümüne sahiptir. Daha büyük SIM kart yuvalarına takılmasını sağlamak için için daha küçük SIM karta dönüştürülmesini sağlar. Bazı varyasyonlar bakıldığında SIM kartının desteklenmesi için yapışkan ya da ince plastik bir desteğe sahip olduğu görülmektedir. 

 

Zore Sim Kart Kesici 

Sim Kartı kesme adaptörleri genelde yaygındır. Genellikle satın alınan SIM kartı paketiyle birlikte gelirler ya da https://teknosehir.com gibi çevrimiçi pazarlar olarak bizlerden kolayca satın alım yapılabilir.Sadece kullanmak için nano ya da mikro SIM'lerin adaptörünün oyuk kısımlarına takmanız yeterlidir. Bir Adaptörün yuvaya girmesini ya da yuvadan çıkarılması için zorlamak, SIM kartlarının yongalarını ve de telefonlarının metal temas noktalarını çizerek hasar bırakmasına sebep olabilir.Bunu yapmaktan kaçınmalısınız çünkü söz konusu olan tüm bu parçalar hasar görmesi durumunda temel işlevleri kaybeder. Her iki parça da SIM kartlarının ve de telefonun verilerinin okunması için adaptörlerinin kullanılması gereklidir.

 

Zore Çift SİM Kart Kesici

Bu adaptör türüne bakıldığında , mobil cihazın çift SIM özelliğini eklemesiyle ve de depolama kapasitesinin artırılması nedeniyle de oldukça popülerdir. Yalnızca bir ya da iki SIM kartı haricinde uca yerleştirilir ve de diğer ucunu yavaşça mobil cihazın SIM kart yuvasına takılma sağlanır.Daha sonrasında ise adaptörü hafifçe bükerek ardından da SIM kart tutucu ucunu mobil cihazın arkasına yapıştırılması sağlanır. 

 

"Kesin Kesikli Bir Adaptör Kullanın"   

Adaptörlerin kesin kesiklere sahip olmamasının ve de zorluk çıkarmasını iki nedeni bulunmaktadır. Biri, daha öncesinde de belirtildiği gibi, kesikler zamanla aşınmaya maruz kalır ve de bağlantı parçasının etkilenneisne neden olur. İkincisi neden ise kesimi güvenilir bir üreticiden almamak ve de bu sebeple kaliteli ürüne daip olmamak buna neden olur. https://teknosehir.com Sim kartı aksesuarlarında kaliteyi sunar 

Adaptörün / Sim kartı aksesuarının SIM kartlarının boyutlarıyla tam olarak eşleştiğinden emin olunması önemlidir. Bunun için kaliteli donanıma sahip olan için güvenilir bir üreticiden bir Sim Kartı adaptörü satın almaya özen göstermelisiniz. Sim kartı aksesuarlarının kesin kesiklere sahip olmadığını gördüğünüzde hemen değiştirmede bulunun.