Yılan Başlıklı Benks Kablolar ile Hızlı Şarj

16 Mayıs 2022
Yılan Başlıklı Benks Kablolar ile Hızlı Şarj

Bilgisayar, tablet ya da telefon aracılığıyla bir yerden başka bir yere dosya aktarımını gerçekleştirmek için, bir cihazın şarj edilmesi gibi birçok işlemler de USB kablolar kullanılmaktadır.

 

Fakat , tüm bu işlemler esnasında fark edildiği gibi her USB kablo bir cihaz modeline ya da başka cihazlar ile uyumlu olmamaktadır. Bunun asıl sebebi kablolarının The Universal Serial Bus adı ile teknoloji piyasasına ilk girdiği 1990 senesi itibaren piyasada sürekli bir değişimin ve de sürekli dönüşümün yaşanmasıdır.

 

Günümüz teknolojik cihazların en büyük sorunlarının ilk sırasında şarj etme problemi gelmektedir. Bazı cihazlar şarjları çok hızlı bitirirken bazıları da fazla ısınmaktadır. Ayrıca cep telefonu ve tabletler için özellikle bataryalar kadar önemli diğer bir konu da cep telefonu şarj kablolarıdır. Her ne kadar zaman zaman telefon şarj kabloların da ısınma, şarj cihazında ısınma gibi sorunlar bu cihazlarda sorun olarak ortaya çıksa da teknolojik cihazlar için şarj aletlerinin ve de şarj kablolarının varlığı hayati bir öneme sahiptir.

 

Benks Kablolar

En son USB standardı olarak karşımıza çıkan Benks kablolar yüksek aktarım hızını sunmaktadır. Genelde önceki tüm formatlar şimdiki USB sürümlerini destekliyor. Kullanılan Standart-A konektörü, önceki sürümleri arasında aywr alan Type-A konektörü ile aynı fakat USB 3'ün ayırt edilebilmesi için genelde mavi renk ile renklendiriliyor.

USB 3 geriye yönelik tam uyumluluk sunsa da, ek hızdan faydalanmak için birbirine bağladığınız iki cihazın da USB 3'ü desteklemesi şarttır.

USB Benks ve markanın micro sürümleri ise yüksek veri aktarımını sağlamaya yönelik ek pinlerle üretilmektedir. Benks kablolar eski Type-B ve micro-B girişlerinde de kullanılabiliyor. Fakat bu kablolarla hız artışından ne yazık ki faydalanmanız söz konusu değil. Micro-USB kablolar satın alırım aşamasında en ucuzunu satın almak ilk başlarda iyi bir fikir olsa da bu tür kablolar kolaylıkla yanabilmektedir. Hasar gören bir kablo ise neredeyse hiç bir kullanıcının işine yaramayacaktır. Şayet ileride sorun yaşamak istemiyorsanız tanınmış bir üretici olan Benks Kablo kaliteli ürünlerini tercih etmekte fayda var.

Marka kadar, kablo uzunluğu da önemli faktörler arasında yer alır. Çok kısa veya çok uzun kablolar cihazlara farklı sorunlara yol açabilmesi sebebiyle Benks kablo 120'ının bir kablo için ideal boyut olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.